… jsou lanzarotská vinařství. Zpočátku jsme je považovali za raritu, pak jsme je nějaký čas zatracovali a pravda je – jako vždycky – někde uprostřed. Teď, konečně, máme čas na to, abychom si je postupně prohlédli, ochutnali jejich produkci a poskytli vám pár informací o každém z nich. V současné době je jich na Lanzarote celkem 28, takže nás čeká minimálně půl roku „tvrdé dřiny“ 😂.
Ovšem, vzhledem k současné situaci ve světě je asi lepší objíždět vinařství a degustovat vína, než číst zprávy světových agentur a poslouchat politické komentáře 🙈.
A ještě poznámka: od mládí mi vrtalo hlavou, jak je možné, že všechny vyspělé civilizace v určitém okamžiku začnou poměrně rychle směřovat ke svému zániku, ačkoli tomu nedlouho předtím nic nenasvědčovalo… teď už to nejspíš vím. Z čistě pozorovatelského hlediska je sice velice zajímavé sledovat prakticky v přímém přenosu proces postupného rozkladu jedné vysoce rozvinuté společnosti, z pohledu člověka, který zastává určité mravní hodnoty a navíc má děti a vnoučata, je to však dost bezútěšný pocit.