Když jsme před časem začali plánovat interiér, konkrétně kuchyň, zjistili jsme, že kuchyňských studií je tady na to, kolik tu žije obyvatel a jak často si obvykle pořizujete novou kuchyň víc, než bychom čekali. Předimenzování počtu je tak nápadné, že si kladete otázku, jak se všechna mohou uživit… až do okamžiku, kdy obdržíte první rozpočet. Pak pochopíte, že pořídit si tady kuchyň je – slovníkem motoristů – jako pořídit si Ferrari. A že leckterému studiu zřejmě stačí prodat pouhých pár kuchyní ročně. Musím ale současně podotknout, že kuchyně tady nabízejí krásné a většinu nás děvčat pohled na ně potěší asi víc, než na to Ferrari. Jak mě ale upozornil Vr., ne všechny jsou z nejkvalitnějších materiálů, takže v některých případech můžete za 3 – 5 let pořizovat další kuchyň (druhý fígl, jak se uživit 😊). Jo, a na pracovní desku z dřevotřísky zapomeňte, ta se tady těší takovému opovržení, že byste se museli propadnout do země, kdybyste si nekoupili umělý či pravý kámen (který vám kuchyň prodraží o další minimálně 3 – 4 tisíce Euro).
Proč to všecho píšu? Protože po vypiplání naší budoucí kuchyně k dokonalosti jsme položili designérce studia poslední kardinální otázku: A kam v té elegantní kuchyni nějak šikovně schováme barel s vodou? Designérka se zamyslela a pak nám poradila, že „kamkoli na pracovní desku“😊. Což jsme si dokázali sami odpovědět také. Na naši námitku, že to není zrovna hezký estetický kousek, opáčila, že můžeme vodu z plastového barelu přelévat do skleněné 8litrové karafy, kterou tady prodávají Číňani. A co nějaké čerpadlo na baterie? To si prý můžeme objednat v e-shopu Alibaba, ale nesedí úplně přesně na průměr hrdla zdejších barelů…
Tedy, milí přátelé, závěr je, že ačkoli všichni zdejší obyvatelé – a taktéž většina obyvatel dalších Kanárských ostrovů – po celý život kupují a pijí vodu z barelů, které stávají v kuchyni, NIKOHO zatím nenapadlo „nějak“ to vychytat. Jediné, co tady seženete, jsou mechanická čerpadla (mimochodem prima způsob, jak udržet svaly na pažích v kondici), tedy pokud si nechcete pořídit takový ten kancelářský stojan na vodu. Všechno ostatní dovážejí Číňani 🤢. To je pak ovšem těžké zbavit se závislosti. Mimochodem, čínské průhledné skleněné karafy na vodu kromě toho, že jsou většinou bohatě (nevkusně) zdobené, představují naprosto nevhodný způsob skladování vody, protože na světle se uvnitř karafy zakrátko pomnoží řasy a ten průhledný sliz přes úzké hrdlo už nikdy dokonale nevymyjete.
Pozn.: Čerpadlo na baterie jsme přece jen zakoupili, ale to, že nepasuje na průměr zdejších barelů, byl jen jeden nedostatek; druhý – podstatnější – byla životnost zhruba 2 měsíce 🤢.